EnglishFrenchGermanSpanishTurkish
Kapat× Arayın +90 534 784 0801 | +90 538 923 8623

Web sitesinin kullanıcı ile en uyumlu şekilde buluşmasını sağlayan SEO teknikleri 2017 teknikleri ile farklı boyuta taşındı. 2017 SEO teknikleri incelendiğinde kullanımının daha ön plana alındığını ve zamandan tasarruf sağlayan uygulamalara imza atıldığını görüyoruz.

Kullanıcıyı Merkeze Alan SEO Teknikleri

Kullanıcı alışkanlıklarının değişmesi ile SEO teknikleri de değişiyor. Sesli aramaların artması ve Google'nin sesli arama ünitelerini geliştirmesi, sitelerin kullanıcıyı anlayan ve sesli arama özeliğine uygun alt yapı oluşturmasını gerektiriyor. 2017 SEO trendleri arasında en dikkat çekici özellik olan sesli arama uyumlu site alt yapısı oluşturma web sitelerinin arama sonuçlarındaki yerini belirleyen önemli etkenlerdendir. 2017 SEO tekniklerine kısaca değinecek olursak 2017 ile beraber HTTPS kullanımının bir zorunluluk haline geldiğini de görüyoruz. Kullanıcıların güvenlik duygusu için önemli bir etken olan HTTPS, 2017 ile kullanımı neredeyse zorunlu hale gelen bir SEO uygulamasına dönüşüyor.


Site İçerikleri Önemini Koruyor

Site içeriklerinin kalitesi ve hacmi arama sonuçlarına en çok etki eden faktörlerdendir. Bu noktada site içeriklerinin uzun olması arama sonuçlarına olumlu katkı yaparken uzun metinlerin arama sonuçlarında daha üstte yer almanızı sağlayacağını söyleyebiliriz. Site içerikleri konusunda değişmeyen bir başka önemli husus da özgün içeriktir. Web adresinde yer alan özgün içerikler yanında kullanıcıya doyurucu bilgi verecek şekilde hazırlanan içerikler sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyacağını da söylemek mümkündür.

Siteniz Yeterince Hızlı Mı?

SEO teknikleri hakkında söylememiz gereken bir diğer önemli husus da siteye ulaşım hızıdır. Kullanıcı siteye giriş yaptığında site yavaş açılıyorsa kullanıcı o adresten hızla uzaklaşacaktır. Arama sonuçlarından sitenize gelen ziyaretçiyi daha uzun süre adresinizde tutmak istiyorsanız mümkün olduğu kadar hızlı site alt yapısı oluşturmalısınız.

Siz de sitenizi ilk sıralarda görmek istiyorsanız SEO hizmetimizi satın alabilirsiniz. Bu makale dijitalmarkam.com için yazılmıştır. İzinsiz kopyalanamaz. 

Dijitalarmarkam.com, 12.04.2017